تلاش‌های جهاددانشگاهی برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان قابل تقدیر است

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «اله‌نور کریمی‌تبار» در مراسم اختتامیه‌ی اولین رویداد «ایده‌شو» کشاورزی استان که به همت جهاددانشگاهی استان، سازمان جهادکشاورزی استان و صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: مجاهدت‌های مردم ایران در جنگ تحمیلی با دستان خالی همواره الگویی موفق برای غلبه بر موانع است.

وی با اشاره به حضور جوانان و دانش‌آموزان در جنگ تحمیلی گفت: شهید فهمیده نمونه‌ی عالی نسلی است که با اعتقاد قهرمان رزمی شد و با سن کم الگوهایی بی‌نظیر را برای ایران اسلامی ترسیم کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با کم‌نظیر دانستن استعدادهای استان ایلام، گفت: در سفر رئیس‌جمهور تاکید کردم که استان ایلام دارای چهره‌هایی در حد معاون وزیر است و لیستی در این زمینه نیز ارائه شده است.

کریمی‌تبار حضور جوانانی مخترع و کارآفرین  با۲۸ سال سن و ۹۰ اختراع را نعمتی بزرگ دانست و گفت: از این جوانان زیاد داریم اما در مرحله‌ی ثبت اختراع دچار مشکل هستند که باید مسئولان برای این مهم چاره‌اندیشی کنند.

وی تاکید کرد: جوانانی که با سرمایه‌ خود و یا حتی قرض و بر اساس نیاز جامعه اختراعی را انجام می‌دهند نباید معطل مجوز باشند و یا در ثبت  اختراع با مشکل مواجه شوند و با پاسکاری آزار می‌بینند و اذیت می‌شوند و این اجحاف در حق نخبه‌های علمی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تاکید کرد: باید قوانین و آیین‌نامه‌ها را به سود نخبگان و مخترعین تفسیر کرد و در قراردادها تلاش کرد به نوآوران به صورت ویژه کمک کرد.

امام جمعه ایلام ادامه داد: جهاددانشگاهی تلاش‌های خوبی را برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان داشته است و امیدواریم همه دستگاه‌ها و نهادها دست به دست هم بدهند تا خلاء‌های موجود برای تبدیل علم به تولید و ثروت پُر شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با تاکید بر تامین نیازهای مالی مخترعان و مبتکران، گفت: اگر موانع بر سر راه مخترعان برداشته شود تولید و اشتغال رونق خواهد گرفت.

کریمی‌تبار با اشاره به استعدادهای استان گفت: ایلام با دارا بودن منابع بیشمار و با جمعیت کم  بهشت سرمایه‌گذاری در همه عرصه‌ها است و باید از  فرصت اربعین نیز نهایت استفاده را برد و نباید مسئولان در این زمینه فرصت‌سوزی کنند چون هر نوع فرصت سوزی در این زمینه ناشکری است.

بر اساس این گزارش نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام بعد از این نشست از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی استان و نمایشگاه مشاغل خانگی بازدید کرد.