تفکر جهادی لازمه‌ی رسیدن به اقتدار علمی است

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام به نقل از خبرگزاری ایسنا، سردار مهدی رحیمی، مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور در حاشیه‌ی بازدید از مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان و مرکز رشد شهید شهریاری بیسج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد: استان ایلام به واسطه‌ی موقعیت حغرافیایی که دارد می‌تواند مامن خوبی برای ما در حوزه بازارهای بین‌المللی باشد و بتوانیم تجارت حوزه علم و فناوری را از مرز ایلام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برای بازدید از قرارگاه شهید سلیمانی توفیق حضور در ایلام پیدا کردم، تصریح کرد: انصافا در حوزه مقابله با کرونا همه‌ی دستگاه‌ها از جمله سپاه ، بسیج، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر را پای کار دیدیم، بقیه ادارات و دانشگاه‌ها هم باید برای قطع زنجیره کرونا پای کار بیایند.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور تصریح کرد:در استان وقتی این همکاری را بین بسیج و علو م پزشکی را شاهد بودیم از این همه هم‌افزایی خوشحال شدیم چون  خیلی از مشکلات بواسطه همکاری و تعامل حل شده است.

رحیمی  بر ضرورت هم‌افزایی در حوزه علم و فناوری تاکید کرد و گفت: پتانسیل‌هایی در استان وجود دارد که باید با هم گرایی و وحدت رویه می‌توانند این پتانسیل‌ها را بالفعل کنند.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی با همه‌ی توان پای کار است و دیگر دانشگاه‌ها و معاونت علمی و فناوری سپاه و پارک علم و فناوری هم در حوزه علم و فناوری کار می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور تاکید کرد: جزیره‌ای عمل کردن موجب می‌شود مبتکر، مخترع ، پژوهشگر و فناور از این پتانسیل‌ها استفاده نکنند و چون به معنای واقعی حمایت نمی‌شوند و منجر به فرار مغزها می‌شود که باید برای جلوگیری از آن و رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید بتوانیم زیرساخت و بستر لازم را فراهم کنیم و فراهم کردن این بستر با کار جزیره‌ای ممکن نیست و باید وحدت رویه داشته باشیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه پیشنهاد من برای استان این است که در قالب قرارگاه علم و فناوری که راه‌اندازی کرده‌ایم و مامن و مرکز هماهنگی و هم افزایی  شود ، گفت: وقتی می‌گوییم بسیج علمی یعنی بسیج همه مراکز علمی و تحقیقاتی برای ایجاد بستر برای  نخبگان و فناوران فراهم کنیم تا خلق فناوری کنند.

وی ادامه داد: راه لازم برای ایجاد اقتدار علمی این است که روی ریلی که کشورهای پیشرفته قرار گرفته اند قرار بگیریم اما شرط کافی این است که تفکر جهادی را وارد کار کنیم چون امکانات ما محدود است و وقتی تفکر جهادی وارد کار شد این منبع اتوماتیک افزایش پیدا می‌کند و ما صاحب منابع زیادی خواهیم شد و می‌توان به کارها سرعت بیشتری داد.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور از آمادگی ببسیج علمی کشور برای حل مسائل استان خبر داد و گفت: امیدواریم با هم‌افزایی بیشتر همه‌ی نهادها و ادارات کل و مجموعه‌ها شاهد حل مشکلات باشیم.